گشایش روند ثبت‌نام اطفال آسيب‌پذير در دوره‌های آموزشی فن و حرفه در ولایت هرات

publish
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۱۱:۳۱
1399

روند ثبت‌نام کودکان آسيب‌پذير از سوی بشير احمد ته‌ينج وزیر کار و امور اجتماعی، سيد عبدالکريم هاشمی معين امور کار و محمد علی سروش مسوول مؤسسه‌ی "هيلپ جرمنی" در زون غرب گشایش یافت.

در محفلی که به همين مناسبت راه‌اندازی گردیده بود، بشير احمد ته‌ينج وزير کار و امور اجتماعی در سخنانی از همکاری‌های مؤسسه‌ی هيلپ جرمنی، اداره‌ی يونیسف و دیگر نهادهای همکار ستایش نموده، افزود: رهبری وزارت کار و امور اجتماعی ضمن سپاس‌گزاری از فعاليت‌های مؤثر و سودمند نهادهای همکار در راستای فن و حرفه ستایش می‌نماید و برای فعاليت‌های بيش‌تر شان از سوی حکومت زمينه‌های بيش‌تر و بهتری را فراهم خواهند ساخت.

در اين برنامه؛ سيد عبدالکريم هاشمی معين امور کار نيز سخنرانی نموده، برنامه‌های آموزشی فن و حرفه را در بخش کاريابی و فرستادن کارگران به بیرون از کشور سودمند خوانده، افزود: تمامی اصول روند اعزام کارگران به خارج آماده‌ شده‌است و هم‌میهنان ما که در بخش فن و حرفه تصديق گردیده‌اند، در اين روند شامل خواهند شد. وی در بخشی از سخنان‌اش روی حرفه‌های برابر با نیاز بازارکار تاکيد کرد.

محمد علی سروش مسوول مؤسسه‌ی "هيلپ جرمنی" در زون غرب نیز در سخنانی گفت: در اين روند به تعداد ۱۱۰۰ تن از اطفال و خانواده‌هایی که در کوره‌های خشت کار می‌نمايند شناسایی گردیده و در يک دوره‌ی شش‌ماهه‌ی فن و حرفه آموزش خواهند دید.

گفتنی‌است که در جريان اين دوره‌ی آموزشی، برای اطفال بسته‌های غذايی، کرايه‌ی رفت و آمد، برای خانواده‌های شان مشوره‌های روانی و پس از فراغت برای آنان ابزار کار نيز توزيع خواهد شد.

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۱۱
Background image

وزارت کار و امور اجتماعی به منظور آموزش حرفه برای معتادین صحت یاب شده به یک دربند حویلی کرایی با حداقل مشخصات ذیل در نواحی شهر کابل نیاز دارد:

۵-۱ اطاق برای دفاتر اداری مرکز با مساحت (۶*۴) متر مربع.

۴-۲ اطاق مناسب برای صنوف درسی ۴ حرفه با مساعت (۴*۶) متر مربع.

۱۰-۳ اطاق با کنجایش ۵ چپرکت در هر اطاق برای لیله با مساحت (۵*۶) . . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۴:۱۶
Background image

اطلاعیه وزارت کار و امور اجتماعی:

روز پنجشنبه(۸) عقرب سال ۱۳۹۹ هجری شمسی مصادف به دوازدهم ربیع الاول سال ۱۴۴۲ هجری قمری، روز میلاد النبی صلی الله علیه و سلم بوده، طبق حکم مادۀ (۴۱) قانون کار رخصتی عمومی می باشد.)

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۴:۴۸
Background image

رژیم آغاز و ختم کار کارکنان در شش ماه اول سال ۱۳۹۹ هجری شمسی

رژیم آغاز و ختم کار در شش ماه اول سال ۱۳۹۹ هجری شمسی ( از اول حمل الی اخیر ماه سنبله ) طور ذیل تنظیم گردیده است:

از شنبه الی چهار شنبه :

  • آغاز  کار ساعت (۸) صبح و ختم کار ساعت (۴) . . .

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۲:۶
Background image

تأسیس صندوق اعانه به اطفال دارای تأخر ذهنی

برنامۀ تأسیس صندوق اعانه به ابتکار مشترک وزارت کار و امور اجتماعی و هوتل کابل سرینا و به اشتراک مسوولان این دو نهاد، هنرمندان، بازرگانان ملی، منسوبین نیروهای دفاعی و امنیتی، نماینده‌گان. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۵۹
Background image

دیدار معین امور کار با مسوولان GIZ در افغانستان

سید عبدالکریم هاشمی؛ معین امور کار با جیفری تاینس (Jeffry Tines) و تیومور (Teymour) مسوولان GIZ در افغانستان دیدار کرد.

معین امور کار ضمن سپاس‌گزاری از همکاری‌ها و کمک‌های ارزشمند. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۵۲
Background image

دیدار معین امور اجتماعی با مسوولان کودکستان‌های خصوصی

غلام حیدر جیلانی معین امور اجتماعی در نشستی که با مسوولان کودکستان‌های خصوصی انتفاعی و غیرانتفاعی داشت؛ ضمن ستایش از کارکردها و ضروری بودن فعالیت‌ کودکستان‌های خصوصی (انتفاعی و. . .

باز گشت به اخبار