بزرگداشت از هفدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی افغانستان در وزارت کار و امور اجتماعی

publish
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۹:۴۳
2

از هفدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی افغانستان از سوی وزارت کار و امور اجتماعی در تالار کنفرانس‌های این وزارت بزرگداشت شد.

در این برنامه؛ افزون بر رهبری وزارت کار و امور اجتماعی، نمایندهٔ کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی، رؤسا، آمرین و شماری از کارمندان این وزارت اشتراک داشتند.

بشیر احمد ته‌ینج؛ وزیر کار و امور اجتماعی، قانون اساسی افغانستان را یکی از بهترین‌ قانون‌ها در سطح کشورهای منطقه دانسته، آن را دست‌آورد بزرگ پساجنگ در این کشور خوانده و پاس‌داری از این قانون را مسوولیت همگانی مردم افغانستان دانست.

آقای ته‌ینج افزود: از برکت همین قانون است که ما امروز مالک یک نظام استیم و به اساس همین قانون، تمامی مردم از حقوق و امتیازات یک‌سان برخوردار اند.

وزیر کار و امور اجتماعی با توجه به مادهٔ چهل و هشتم قانون اساسی، ایجاد شغل و کاهش بی‌کاری را یکی از وظایف وزارت کار و امور اجتماعی دانسته، تأکید داشت که همه ادارات باید در هم‌آهنگی با این وزارت در از میان برداشتن چالش بیکاری و ایجاد شغل، گام‌ بردارند تا از یک‌سو قانون تطبیق گردد و از سوی دیگر برای جوانان و افراد نیازمند کار، زمینهٔ کاریابی و کارآفرینی فراهم گردد.

سپس، دکتور محمد هارون استانکزی؛ رییس دیپارتمنت مطالعهٔ قوانین و دریافت تناقضات آن با قانون اساسی، کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، در پیوند به قانون اساسی افغانستان صحبت نموده، ضمن برشمردن مزایا و معایب آن، قانون اساسی کشور را ملکیت مردم دانسته و پاس‌‌داری از آن را نیز از مکلفیت‌های شهروندان دانست.

آقای ستانکزی گفت: قانون اساسی افغانستان، اسلامی ترین قانون اساسی در منطقه بوده و یک قانون مردم محور می‌باشد.

غلام مصطفی هارونی؛ رییس عمومی تقنین و بهبود شرایط کار نیز در سخنانی،‌ قانون اساسی افغانستان را مادر قوانین خوانده و تمامی ادارات را در تطبیق آن مسوول و مکلف دانست.

گفتنی‌است که قانون اساسی کنونی افغانستان، هفده سال پیش از امروز در سال ۱۳۸۲ هجری خورشیدی در ۱۲ فصل و ۱۶۲ ماده تصویب، توشیح و نافذ گردید که سالگرد تصویب آن، همه ساله از سوی ادارات بزرگداشت می‌شود.

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۱۱
Background image

وزارت کار و امور اجتماعی به منظور آموزش حرفه برای معتادین صحت یاب شده به یک دربند حویلی کرایی با حداقل مشخصات ذیل در نواحی شهر کابل نیاز دارد:

۵-۱ اطاق برای دفاتر اداری مرکز با مساحت (۶*۴) متر مربع.

۴-۲ اطاق مناسب برای صنوف درسی ۴ حرفه با مساعت (۴*۶) متر مربع.

۱۰-۳ اطاق با کنجایش ۵ چپرکت در هر اطاق برای لیله با مساحت (۵*۶) . . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۴:۱۶
Background image

اطلاعیه وزارت کار و امور اجتماعی:

روز پنجشنبه(۸) عقرب سال ۱۳۹۹ هجری شمسی مصادف به دوازدهم ربیع الاول سال ۱۴۴۲ هجری قمری، روز میلاد النبی صلی الله علیه و سلم بوده، طبق حکم مادۀ (۴۱) قانون کار رخصتی عمومی می باشد.)

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۴:۴۸
Background image

رژیم آغاز و ختم کار کارکنان در شش ماه اول سال ۱۳۹۹ هجری شمسی

رژیم آغاز و ختم کار در شش ماه اول سال ۱۳۹۹ هجری شمسی ( از اول حمل الی اخیر ماه سنبله ) طور ذیل تنظیم گردیده است:

از شنبه الی چهار شنبه :

  • آغاز  کار ساعت (۸) صبح و ختم کار ساعت (۴) . . .

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۱۲:۵۵
Background image

دیدار معین امور اجتماعی با رییس هم‌آهنگی با نهادهای امنیتی، دفاعی، ملکی و امور زندان‌ها

غلام حیدر جیلانی معین امور اجتماعی وزارت کار و امور اجتماعی با داکتر میرویس څرگند رییس هم‌آهنگی با نهادهای امنیتی، دفاعی، ملکی و امور زندان‌های وزارت دولت در امور صلح دولت جمهوری اسلامی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۱۱:۳۱
Background image

گشایش روند ثبت‌نام اطفال آسيب‌پذير در دوره‌های آموزشی فن و حرفه در ولایت هرات

روند ثبت‌نام کودکان آسيب‌پذير از سوی بشير احمد ته‌ينج وزیر کار و امور اجتماعی، سيد عبدالکريم هاشمی معين امور کار و محمد علی سروش مسوول مؤسسه‌ی "هيلپ جرمنی" در زون غرب گشایش یافت.

در. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۱۱:۲۹
Background image

گشایش مرکز آموزشی برای اطفال استثنايی (عقب‌مانده‌ی ذهنی) در ولایت هرات

مرکز آموزشی برای اطفال استثنايی (عقب مانده‌ی ذهنی) که از سوی نهاد EMC در همکاری با وزارت کار و امور اجتماعی ساخته شده بود، طی محفلی از سوی بشير احمد ته‌ينج وزير کار و امور اجتماعی، سيد. . .

باز گشت به اخبار