دیدار سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی با رییس آسان خدمت

publish
دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۸:۴۰
1398

کابل: 16/4/1398

محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی با محترم محمد نعیم څمکنۍ رییس آسان خدمت ملاقات نمود.

نخست؛ محترم محمد نعیم څمکنۍ رییس آسان خدمت، برنامه‌های کاری و مزایای آن سیستم را به سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی تشریح نموده، ضمن پرداختن به پاسخ پرسش‌های مسوولان این وزارت،‌ اهداف آن نهاد را:

  • گردآوری ارقام، تجزیه و تحلیل معلومات با در نظرداشت شاخص‌های کلیدی بازارکار؛
  • تشخیص عرضه و تقاضای بازارکار و ارایهٔ معلومات مؤثق در این زمینه به پالیسی سازان و ادارات مربوطه به منظور طرح برنامه‌ها و پالیسی‌های لازم کوتاه مدت،‌ میان مدت و دراز مدت؛
  • ارایهٔ ارقام و معلومات بازار کار به منظور عرضهٔ آموزش‌ها برابر به نیاز بازار کار؛
  • دریافت آمار و تصنیف دقیق و مطمین کادرها به گونهٔ ساده و سریع؛
  •  و طرح برنامه‌های راهبردی و پالیسی‌های ایجاد کار مبنی بر داشتن آمار دقیق و معتبر دانسته، از همکاری‌های وزارت کار و امور اجتماعی و فراهم سازی زمینهٔ تطبیق آسان خدمت در این وزارت سپاس‌گزاری نمود.

آقای څمکنۍ افزود: ما اکنون در 12 نهاد (وزارت‌های کار و امور اجتماعی، امور داخله، معارف، تحصیلات‌ عالی، مخابرات، امور شهدا و معلولین، ریاست‌های پاسپورت، جواز کار، مالیه دهنده‌گان کوچک...)  مصروف کار هستیم،‌ 80 پروسهٔ آسان خدمت را گردآوری نموده‌ایم که 21 پروسهٔ آن تا اکنون تطبیق گردیده و این ادارات را زیر پوشش خدمات آسان خدمت قرار خواهیم داد.

محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی از تطبیق خدمات آسان خدمت ابراز خوش‌بینی نموده، خواستار همکاری دوام دار تخنیکی در این زمینه با این وزارت گردید.

در پایان این نشست؛ تصمیم بر آن شد تا در آیندهٔ نزدیک، آسان وظیفه (پورتال) به وزارت کار و امور اجتماعی تسلیم داده شود و کار عملی در این زمینه آغاز گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۷:۲۲
Background image

معین امور مالی و حسابی؛ معرفی و به کار آغاز نمود

کابل: سه شنبه، 25/4/1398 

 

به اساس پيشنهاد وزارت کار و امور اجتماعی و حکم مقام عالی ریاست جمهوری؛ محترم مسعود الله اوریاخیل به حیث معین امور مالی و اداری  وزارت کار و امور اجتماعی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۶:۵۶
Background image

دیدار سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی از ریاست‌های عمومی قوای بشری و کودکستان‌ها

سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در حالی‌ که معین امور کار، معین امور اجتماعی و شماری از رؤسا نیز وی را همراهی می‌نمودند، از ریاست‌های عمومی قوای بشری، تنظیم امور کار و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۰ - ۱۲:۴۲
Background image

جلسۀ کمیته مبارزه با ازار و اذیت زنان و اطفال دایر گردید.

جلسۀ ششم کاری کمیته مبارزه با آزار و اذیت زنان و اطفال به رهبری محترم سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی دایر گردید. اشتراک کننده گان این نشست روی مسودۀ طرزالعمل کمیتۀ آزار. . .

باز گشت به اخبار