دیدار سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی با رییس آسان خدمت

publish
دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۸:۴۰
1398

کابل: 16/4/1398

محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی با محترم محمد نعیم څمکنۍ رییس آسان خدمت ملاقات نمود.

نخست؛ محترم محمد نعیم څمکنۍ رییس آسان خدمت، برنامه‌های کاری و مزایای آن سیستم را به سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی تشریح نموده، ضمن پرداختن به پاسخ پرسش‌های مسوولان این وزارت،‌ اهداف آن نهاد را:

  • گردآوری ارقام، تجزیه و تحلیل معلومات با در نظرداشت شاخص‌های کلیدی بازارکار؛
  • تشخیص عرضه و تقاضای بازارکار و ارایهٔ معلومات مؤثق در این زمینه به پالیسی سازان و ادارات مربوطه به منظور طرح برنامه‌ها و پالیسی‌های لازم کوتاه مدت،‌ میان مدت و دراز مدت؛
  • ارایهٔ ارقام و معلومات بازار کار به منظور عرضهٔ آموزش‌ها برابر به نیاز بازار کار؛
  • دریافت آمار و تصنیف دقیق و مطمین کادرها به گونهٔ ساده و سریع؛
  •  و طرح برنامه‌های راهبردی و پالیسی‌های ایجاد کار مبنی بر داشتن آمار دقیق و معتبر دانسته، از همکاری‌های وزارت کار و امور اجتماعی و فراهم سازی زمینهٔ تطبیق آسان خدمت در این وزارت سپاس‌گزاری نمود.

آقای څمکنۍ افزود: ما اکنون در 12 نهاد (وزارت‌های کار و امور اجتماعی، امور داخله، معارف، تحصیلات‌ عالی، مخابرات، امور شهدا و معلولین، ریاست‌های پاسپورت، جواز کار، مالیه دهنده‌گان کوچک...)  مصروف کار هستیم،‌ 80 پروسهٔ آسان خدمت را گردآوری نموده‌ایم که 21 پروسهٔ آن تا اکنون تطبیق گردیده و این ادارات را زیر پوشش خدمات آسان خدمت قرار خواهیم داد.

محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی از تطبیق خدمات آسان خدمت ابراز خوش‌بینی نموده، خواستار همکاری دوام دار تخنیکی در این زمینه با این وزارت گردید.

در پایان این نشست؛ تصمیم بر آن شد تا در آیندهٔ نزدیک، آسان وظیفه (پورتال) به وزارت کار و امور اجتماعی تسلیم داده شود و کار عملی در این زمینه آغاز گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۵:۳۲
Background image

برگزاری نشست‌ هم‌آهنگی بخش جندر وزارت‌ها

نشست هم‌آهنگی فعالیت‌های جندر؛ به منظور تعمیم تجارب مسوولان واحدهای جندر در زمینهٔ گسترش تساوی حقوق جندر در ادارات، در مقر وزارت کار و امور اجتماعی با حضور نمایندگان وزارت‌های امور زنان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۵:۴۹
Background image

برای محافظت از اطفال؛ یک پالیسی جامع و ملی ساخته خواهد شد.

محترم غلام حیدر جیلانی؛ معین امور اجتماعی وزارت کار و امور اجتماعی با ابراز این مطلب گفت: یک پالیسی جامع و ملی به همکاری تخنیکی یونیسف، طی یک قرارداد با انستیتوت آی بی سی آر (IBCR) با. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۶:۲۴
Background image

امضای تفاهم‌نامه با هشت پرورشگاه و دو نهاد آموزشی خصوصی

وزارت کار و امور اجتماعی؛ با هشت پرورشگاه و دو نهاد آموزشی خصوصی، تفاهمنامه امضا نمود.

این تفاهم‌نامه‌ها که از سوی محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی با رؤسای. . .

باز گشت به اخبار