وزارت کار و امور اجتماعی از روز جهانی کودک بزرگداشت نمود.

publish
شنبه ۱۳۹۸/۳/۱۱ - ۱۳:۴۴
2

 از روز جهانی کودک طی محفل با شکوهی در وزارت کار و امور اجتماعی بزرگداشت شد.

در محفلی که به همین مناسبت در صحن وزارت کار و امور اجتماعی برگزار گردیده بود، در آن؛ محترم سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، معینان این وزارت، محترم میاگل وثیق مشاور فرهنگی ادارهٔ امور ریاست جمهوری، محترم دل‌آقا صوفی زاده معین وزارت دولت در امور شهدا و معلولین، نمایندگان نهادهای حمایت از اطفال، رؤسا، کارمندان وزارت کار و امور اجتماعی و شمار زیادی از اطفال کودکستان‌های مختلف شهر کابل اشتراک ورزیده بودند.

محترم سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی؛ ضمن تبریکی روز جهانی کودک، افزود که کودکان «آینده سازان کشور اند»، والدین و همهٔ ما مکلف هستیم که در برابر اطفال با شفقت و مهربانی عمل کنیم و نیز در آموزش و پرورش شان توجهٔ جدی داشته باشیم.

آقای سادات گفت که وزارت کار و امور اجتماعی ضمن عرضهٔ سایر خدمات اجتماعی؛ حفاظت، مراقبت، آموزش و پرورش بهتر جسمی و ذهنی کودکان را نیز در صدر اولویت‌های کاری و برنامه‌های خویش جا داده‌است و خود را ملزم و متعهد به خدمت‌گزاری صادقانه برای اطفال افغانستان می‌داند.

در این محفل؛ محترم غلام حیدر جیلانی معین امور اجتماعی نیز صحبت نموده گفت که محافظت از اطفال، در اصل محافظت از کشور است و ما باید برای آیندهٔ بهتر کشور، به اطفال توجه جدی نماییم.

آقای جیلانی افزود که اکنون ۲۳ کتگوری از اطفال آسیب پذیر در کشور وجود دارد که افزون بر وزارت کار و امور اجتماعی منحیث یک نهاد مسؤل، تمام هموطنان ما مکلف اند تا برای اطفال کشور زمینهٔ بهتر آموزش و پرورش را فراهم سازند.

همچنان محترم میاگل وثیق مشاور فرهنگی ادارهٔ امور ریاست جمهوری و برخی از نمایندگان مؤسسات حمایت از اطفال در سخنان شان؛ کودکان را قشر مهم جامعه شمرده، نقش آموزگاران و مربیان را در آموزش و پرورش و ایجاد مفکوره و روحیهٔ وطن دوستی در آنان، خیلی‌ها مهم و برجسته دانستند.

گفتنی‌است که در جریان برنامه؛ سرود ملی و ترانه‌های میهنی نیز از سوی کودکان کودکستان‌ها اجرا گردیده و محفل یادشده با نمایش‌های ورزشی اطفال مؤسسهٔ محترم آشیانه، توزیع تحایف برای نونهالان  کشور و خوانش دعاییه توسط کودکان به پایان رسید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۵:۳۲
Background image

برگزاری نشست‌ هم‌آهنگی بخش جندر وزارت‌ها

نشست هم‌آهنگی فعالیت‌های جندر؛ به منظور تعمیم تجارب مسوولان واحدهای جندر در زمینهٔ گسترش تساوی حقوق جندر در ادارات، در مقر وزارت کار و امور اجتماعی با حضور نمایندگان وزارت‌های امور زنان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۵:۴۹
Background image

برای محافظت از اطفال؛ یک پالیسی جامع و ملی ساخته خواهد شد.

محترم غلام حیدر جیلانی؛ معین امور اجتماعی وزارت کار و امور اجتماعی با ابراز این مطلب گفت: یک پالیسی جامع و ملی به همکاری تخنیکی یونیسف، طی یک قرارداد با انستیتوت آی بی سی آر (IBCR) با. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۶:۲۴
Background image

امضای تفاهم‌نامه با هشت پرورشگاه و دو نهاد آموزشی خصوصی

وزارت کار و امور اجتماعی؛ با هشت پرورشگاه و دو نهاد آموزشی خصوصی، تفاهمنامه امضا نمود.

این تفاهم‌نامه‌ها که از سوی محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی با رؤسای. . .

باز گشت به اخبار