وزارت کار و امور اجتماعی از روز جهانی کودک بزرگداشت نمود.

publish
شنبه ۱۳۹۸/۳/۱۱ - ۱۳:۴۴
2

 از روز جهانی کودک طی محفل با شکوهی در وزارت کار و امور اجتماعی بزرگداشت شد.

در محفلی که به همین مناسبت در صحن وزارت کار و امور اجتماعی برگزار گردیده بود، در آن؛ محترم سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، معینان این وزارت، محترم میاگل وثیق مشاور فرهنگی ادارهٔ امور ریاست جمهوری، محترم دل‌آقا صوفی زاده معین وزارت دولت در امور شهدا و معلولین، نمایندگان نهادهای حمایت از اطفال، رؤسا، کارمندان وزارت کار و امور اجتماعی و شمار زیادی از اطفال کودکستان‌های مختلف شهر کابل اشتراک ورزیده بودند.

محترم سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی؛ ضمن تبریکی روز جهانی کودک، افزود که کودکان «آینده سازان کشور اند»، والدین و همهٔ ما مکلف هستیم که در برابر اطفال با شفقت و مهربانی عمل کنیم و نیز در آموزش و پرورش شان توجهٔ جدی داشته باشیم.

آقای سادات گفت که وزارت کار و امور اجتماعی ضمن عرضهٔ سایر خدمات اجتماعی؛ حفاظت، مراقبت، آموزش و پرورش بهتر جسمی و ذهنی کودکان را نیز در صدر اولویت‌های کاری و برنامه‌های خویش جا داده‌است و خود را ملزم و متعهد به خدمت‌گزاری صادقانه برای اطفال افغانستان می‌داند.

در این محفل؛ محترم غلام حیدر جیلانی معین امور اجتماعی نیز صحبت نموده گفت که محافظت از اطفال، در اصل محافظت از کشور است و ما باید برای آیندهٔ بهتر کشور، به اطفال توجه جدی نماییم.

آقای جیلانی افزود که اکنون ۲۳ کتگوری از اطفال آسیب پذیر در کشور وجود دارد که افزون بر وزارت کار و امور اجتماعی منحیث یک نهاد مسؤل، تمام هموطنان ما مکلف اند تا برای اطفال کشور زمینهٔ بهتر آموزش و پرورش را فراهم سازند.

همچنان محترم میاگل وثیق مشاور فرهنگی ادارهٔ امور ریاست جمهوری و برخی از نمایندگان مؤسسات حمایت از اطفال در سخنان شان؛ کودکان را قشر مهم جامعه شمرده، نقش آموزگاران و مربیان را در آموزش و پرورش و ایجاد مفکوره و روحیهٔ وطن دوستی در آنان، خیلی‌ها مهم و برجسته دانستند.

گفتنی‌است که در جریان برنامه؛ سرود ملی و ترانه‌های میهنی نیز از سوی کودکان کودکستان‌ها اجرا گردیده و محفل یادشده با نمایش‌های ورزشی اطفال مؤسسهٔ محترم آشیانه، توزیع تحایف برای نونهالان  کشور و خوانش دعاییه توسط کودکان به پایان رسید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۴ - ۸:۵۷
Background image

خدمات رسیدگی به شکایات در وزارت کار و امور اجتماعی!

وزارت کار و امور اجتماعی به خاطر انجام بهتر امور، ارایۀ خدمات مؤثر به هم میهنان گرامی و رسیدگی به چالش های آنان، بخش رسیدگی به شکایات را ایجاد نموده که از سوی سکرتریت مقام محترم وزارت. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۶:۲
Background image

دیدار سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی با رییس مؤسسهٔ (EIC)

محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در حالی که محترم غلام حیدر جیلانی معین امور اجتماعی، محترم فیضان احمد کاکر ريیس عمومی پرورشگاه‌ها و محترم نجیب‌الله اخلاقی رییس. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۱۴:۳۷
Background image

سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در صدوهشتمین کنفرانس بین‌المللی کار اشتراک و سخنرانی کرد

این نشست که همه ساله در شهر جینوای سویس برگزار می‌شود، نماینده‌های همه کشورهای عضو در آن اشتراک کرده و ابعاد مختلف کار را در سطح جهان به کنکاش می‌گیرند. سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی. . .

باز گشت به اخبار