از روز حمایت از اطفال آسیب‌پذیر، یتیم و بی‌سرپرست گرامی‌‌داشت به عمل آمد.

publish
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۳۱
23

وزارت کار و امور اجتماعی به مناسبت بزرگداشت از «روز حمایت از اطفال آسیبپذیر، یتیم و بیسرپرست» برای شاگردان و اطفال پرورشگاه علاوالدین برنامه افطاری برگزار نمود.

در این برنامه معین کار و معین امور اجتماعی وزارت کار و امور اجتماعی، رئيس کمیسیون امور دینی معارف و تحصیلات مشرانو جرگه، رؤسای پوهنتون های خصوصی، رئيس فرهنگی اداره امور، روسای بخش های وزارت کار و امور اجتماعی، مربیان و اطفال پرورشگاه اشتراک ورزیده بودند.

در برنامه سید عبدالکریم هاشمی معین کار و غلام حیدر جیلانی معین امور اجتماعی و شماری دیگر از مهمانان سخنرانی نمودند؛ از ادارات کمک کننده و همه هم میهنان خواست تا به اطفال یتیم و بی سرپرست کشور کمک نمایند.

مسؤلین رهبری وزارت کار و امور اجتماعی از مؤسسه «هلال احمر»  که مربوط به کشور دوست ( ترکیه) می باشد و نیز از سایر نهاد های همکار به خاطر کمک های شان اظهار سپاس و قدرندانی نمودند؛ از انان خواست تا در آینده نیز با اطفال یتیم و بی سرپرست؛ به کمک های شان ادامه دهند. 

این برنامهٔ افطاری به کمک مالی مؤسسهٔ هلال احمر کشور ترکیه راه اندازی گردیده بود که درپایان برنامه؛ برای شاگردان پرورشگاه از سوی «اسلامیک ریلیف» تحایف رمضانی نیز توزیع گردید.

گفتنی است که اکنون ۶۵ پرورشگاه دولتی و خصوصی در سطح کشور وجود دارد و به ده هزار طفل، عرضه‌ٔ خدمات می‌نمایند که از آن‌جمله ۴۰٪ آن یتیم و ۳۰٪ آن بی‌بضاعت می‌باشد‌.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۴ - ۸:۵۷
Background image

خدمات رسیدگی به شکایات در وزارت کار و امور اجتماعی!

وزارت کار و امور اجتماعی به خاطر انجام بهتر امور، ارایۀ خدمات مؤثر به هم میهنان گرامی و رسیدگی به چالش های آنان، بخش رسیدگی به شکایات را ایجاد نموده که از سوی سکرتریت مقام محترم وزارت. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۶:۲
Background image

دیدار سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی با رییس مؤسسهٔ (EIC)

محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در حالی که محترم غلام حیدر جیلانی معین امور اجتماعی، محترم فیضان احمد کاکر ريیس عمومی پرورشگاه‌ها و محترم نجیب‌الله اخلاقی رییس. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۱۴:۳۷
Background image

سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در صدوهشتمین کنفرانس بین‌المللی کار اشتراک و سخنرانی کرد

این نشست که همه ساله در شهر جینوای سویس برگزار می‌شود، نماینده‌های همه کشورهای عضو در آن اشتراک کرده و ابعاد مختلف کار را در سطح جهان به کنکاش می‌گیرند. سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی. . .

باز گشت به اخبار