از روز حمایت از اطفال آسیب‌پذیر، یتیم و بی‌سرپرست گرامی‌‌داشت به عمل آمد.

publish
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۳۱
23

وزارت کار و امور اجتماعی به مناسبت بزرگداشت از «روز حمایت از اطفال آسیبپذیر، یتیم و بیسرپرست» برای شاگردان و اطفال پرورشگاه علاوالدین برنامه افطاری برگزار نمود.

در این برنامه معین کار و معین امور اجتماعی وزارت کار و امور اجتماعی، رئيس کمیسیون امور دینی معارف و تحصیلات مشرانو جرگه، رؤسای پوهنتون های خصوصی، رئيس فرهنگی اداره امور، روسای بخش های وزارت کار و امور اجتماعی، مربیان و اطفال پرورشگاه اشتراک ورزیده بودند.

در برنامه سید عبدالکریم هاشمی معین کار و غلام حیدر جیلانی معین امور اجتماعی و شماری دیگر از مهمانان سخنرانی نمودند؛ از ادارات کمک کننده و همه هم میهنان خواست تا به اطفال یتیم و بی سرپرست کشور کمک نمایند.

مسؤلین رهبری وزارت کار و امور اجتماعی از مؤسسه «هلال احمر»  که مربوط به کشور دوست ( ترکیه) می باشد و نیز از سایر نهاد های همکار به خاطر کمک های شان اظهار سپاس و قدرندانی نمودند؛ از انان خواست تا در آینده نیز با اطفال یتیم و بی سرپرست؛ به کمک های شان ادامه دهند. 

این برنامهٔ افطاری به کمک مالی مؤسسهٔ هلال احمر کشور ترکیه راه اندازی گردیده بود که درپایان برنامه؛ برای شاگردان پرورشگاه از سوی «اسلامیک ریلیف» تحایف رمضانی نیز توزیع گردید.

گفتنی است که اکنون ۶۵ پرورشگاه دولتی و خصوصی در سطح کشور وجود دارد و به ده هزار طفل، عرضه‌ٔ خدمات می‌نمایند که از آن‌جمله ۴۰٪ آن یتیم و ۳۰٪ آن بی‌بضاعت می‌باشد‌.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۵:۳۲
Background image

برگزاری نشست‌ هم‌آهنگی بخش جندر وزارت‌ها

نشست هم‌آهنگی فعالیت‌های جندر؛ به منظور تعمیم تجارب مسوولان واحدهای جندر در زمینهٔ گسترش تساوی حقوق جندر در ادارات، در مقر وزارت کار و امور اجتماعی با حضور نمایندگان وزارت‌های امور زنان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۵:۴۹
Background image

برای محافظت از اطفال؛ یک پالیسی جامع و ملی ساخته خواهد شد.

محترم غلام حیدر جیلانی؛ معین امور اجتماعی وزارت کار و امور اجتماعی با ابراز این مطلب گفت: یک پالیسی جامع و ملی به همکاری تخنیکی یونیسف، طی یک قرارداد با انستیتوت آی بی سی آر (IBCR) با. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۶:۲۴
Background image

امضای تفاهم‌نامه با هشت پرورشگاه و دو نهاد آموزشی خصوصی

وزارت کار و امور اجتماعی؛ با هشت پرورشگاه و دو نهاد آموزشی خصوصی، تفاهمنامه امضا نمود.

این تفاهم‌نامه‌ها که از سوی محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی با رؤسای. . .

باز گشت به اخبار