امضای موافقت‌نامه‌ با دفتر همکاری‌های بین‌المللی کوریای جنوبی

publish
دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۱۳:۲۸
3

وزارت کار و امور اجتماعی موافقت‌نامه‌یی را به ارزش ده میلیون دالر امریکایی به منظور ارتقای انستیتیوت آموزش‌های فنی و حرفوی افغان ـ کوریا به مرکز ملی برتر (National center of excellence) با دفتر همکاری‌های بین‌المللی کوریای جنوبی به امضا رساند.

سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی پس از امضای این موافقت‌نامه گفت:

این موافقت‌نامه‌ی دو جانبه، به سبب شیوع ویروس کرونا در کشور، قبلأ از سوی مسوولان دفتر همکاری‌های بین المللی کوریای جنوبی به گونهٔ غیرحضوری به امضا رسیده است و اکنون به دلیل تکمیل روند حقوقی و اجرایی شدن این موافقت‌نامه، ما آن را از جانب وزارت کار و امور اجتماعی امضا کردیم.

به گفته‌ی سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی؛ هدف اساسی این پروژه، ایجاد مرکز آموزشی برای آموزگاران، ایجاد سیستم تصدیق‌دهی، ارتقای ظرفیت تمامی آموزگاران وزارت کار و امور اجتماعی و کارمندان نصاب آموزشی، توسعه‌ی سیستم فعالیت‌های دیپارتمنت خدمات کاریابی انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفوی افغان ـ کوریا، تجدید ابزار و تجهیزات آموزشی دیپارتمنت‌های انستیتوت یادشده، ترمیم و نوسازی تمامی ساختمان‌های انستیتوت و آموزش ماستر ترینران برای انستیتوت افغان ـ کوریا می‌باشد.

گفتنی‌است که پروژه‌ی یادشده که هزینه‌ی آن ده میلیون دالر امریکایی می‌باشد، در پنج سال آینده (۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴) از سوی وزارت کار و امور اجتماعی تطبیق خواهد شد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۱۳:۲۸
Background image

امضای موافقت‌نامه‌ با دفتر همکاری‌های بین‌المللی کوریای جنوبی

وزارت کار و امور اجتماعی موافقت‌نامه‌یی را به ارزش ده میلیون دالر امریکایی به منظور ارتقای انستیتیوت آموزش‌های فنی و حرفوی افغان ـ کوریا به مرکز ملی برتر (National center of excellence). . .

جمعه ۱۳۹۹/۱/۸ - ۲۰:۰
Background image

کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع وایروس کرونا

طرح وضع قیود و محدویت گردش در شهر کابل 

چنانچه مطلع هستید وایروس کرونا به عنوان یک تهدید جدی برای صحت و سلامتی شهروندان، زندگی آنان را با چالش جدی روبروساخته است. بنا بر این «کمیته. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۳۱
Background image

اگاهی!

به آگاهی‌ عموم شهروندان عزیز رسانیده می‌شود که خبر در پیوند به رخصتی عمومی از تاریخ ۲۶ حوت الی ۱۶ حمل در شبکه‌های اجتماعی، دست به‌دست می‌شود، جعل و فاقد اعتبار است.

باز گشت به اخبار