برگزاری نشست‌ هم‌آهنگی بخش جندر وزارت‌ها

publish
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۵:۳۲
1398

نشست هم‌آهنگی فعالیت‌های جندر؛ به منظور تعمیم تجارب مسوولان واحدهای جندر در زمینهٔ گسترش تساوی حقوق جندر در ادارات، در مقر وزارت کار و امور اجتماعی با حضور نمایندگان وزارت‌های امور زنان، صحت عامه و دیگر ادارات برگزار گردید.

در آغاز، محترم فردوس فرخ امیری رییس منابع بشری وزارت کار و امور اجتماعی با سخنان افتتاحیهٔ شان، مهمانان را خوش‌ آمدید گفته، افزود: نشست کنونی ما یک نشست بسیار مهم و ارزنده بوده و نقش بانوان را در بخش خدمات ملکی افغانستان نمی‌توان نادیده انگاشت.

محترم غلام حیدر جیلانی؛ معین امور اجتماعی وزارت کار و امور اجتماعی گفت: همین ‌اکنون ۶۲ درصد از کارمندان وزارت کار و امور اجتماعی را بانوان تشکیل می‌دهد و این آمار در ریاست عمومی پرورشگاه‌های این وزارت حتا به ۹۲ درصد نیز می‌رسد. آقای جیلانی افزود که انتظار داریم تا در آینده‌ها، رییس جمهور افغانستان نیز یک خانم باشد.

خانم سپوژمی وردگ؛ معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان نیز در این نشست گفت: می‌خواهیم که زنان در سطح رهبری هر وزارت سهیم باشند، در بودجه‌ سازی سهم بگیرند و نیز تعادل در مقرری‌های وزارت‌ها در نظر گرفته شود.

وی افزود که زنان می‌توانند در همه عرصه‌ها مانند: سکتور امنیتی و بخش‌های اجتماعی از خود شایستگی نشان دهند.

زهره حلیمی؛ آمر جندر وزارت کار و امور اجتماعی ضمن برشمردن کارکردها و دست‌آوردهای بخش جندر این وزارت گفت که ما در سطح کشور سه کتگوری از زنان را داریم: زنانی که هم اکنون عملاً در سطح رهبری وزارت‌ها و ادارات حضور دارند، زنانی که به تازگی به سوی پیشرفت و ترقی گام نهاده‌اند و می‌خواهند که در تصمیم‌گیری‌های بزرگ شامل شوند و کته‌گوری سوم؛ زنانی که در نقاط دور دست کشور زندگی می‌نمایند، مصروف امور منزل بوده و از حقوق شان هیچ گونه آگاهی ندارند.

بانو حلیمی افزود: بر همهٔ ما لازم است تا در جهت رسیدن زنان افغانستان به حقوق حقهٔ شان کار نماییم.

حلیمی گفت: رشد و ترویج کار شایسته، ارتقای ظرفیت کارمندان و مصئونیت اجتماعی، از اهداف اساسی وزارت کار و امور اجتماعی بوده آمریت جندر این وزارت در جهت اعادهٔ حقوق حقۀ زنان، به همکاری‌ همه جانبه تمام ادارات نیازمند است.

گفتنی‌است که نشست یادشده با ارایهٔ یک پرزنتشین پیرامون دست‌آوردهای وزارت کار و امور اجتماعی در زمینهٔ گسترش جندر، مفهوم حقوق بشر و کنوانسیون‌هایی که افغانستان تا اکنون به آن‌ها الحاق شده‌است و جمع بندی موضوعات بحث شده در این نشست، به پایان رسید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۴۳
Background image

اشتراک معین امور کار و هیئت همراه‌شان در برنامهٔ گسترش پالیسی جهانی مهاجرت‌های قانونی

معین و هیئت همراه‌شان در برنامهٔ گسترش پالیسی جهانی مهاجرت‌های قانونی مصئون و منظم که از تاریخ 8 تا 10 فبروری 2020 میلادی، به هدف بازنگری مسودهٔ پالیسی جهانی مهاجرت‌های قانونی (فرستادن. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۴:۴۶
Background image

تمامی کارکنان خدمات ملکی باید مسؤلیت پذیر بوده و با مراجعین‌‌ «رویه نیک» داشته باشند

محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در برنامه «گذار فرهنگ سازمانی- ادارۀ معتبر، تیم مؤثر و کارمندان متعهد»  که به اشتراک رهبری وزارت، کمیشنران کمیسیون مستقل اصلاحات. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۲:۴
Background image

امضای تفاهم‌نامهٔ همکاری با مؤسسهٔ خیریهٔ آیندهٔ مصئون

تفاهم‌نامهٔ همکاری میان وزارت کار و امور اجتماعی و مؤسسهٔ خیریهٔ «آیندهٔ مصئون» جهت کمک با پرورشگاه‌ها و خانواده‌های بی‌بضاعت به امضا رسید.
محترم غلام حیدر جیلانی؛ معین امور اجتماعی. . .

باز گشت به اخبار