توزیع تصدیق‌نامه برای یک‌صد و پنج تن از مدیران کودکستان‌ها

sofia_karimi
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۱۴:۱۶
مدیران کودکستان

یک‌صد و پنج تن از مدیران عمومی کودکستان‌های محل زیست و محل کار، پس از فراگیری برنامه‌های آموزشی «پلان‌گزاری، رهنمود مراسلات اداری و روش‌های ایجاد انگیزش در کارکنان» تصدیق‌نامه‌ توزیع گردید.

در محفلی که به مناسبت توزیع تصدیق‌نامه برای 105 تن از مدیران کودکستان‌ها در تالار معینیت امور اجتماعی برگزار گردیده بود، محترم سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، محترم غلام حیدر جیلانی معین امور اجتماعی، محترم مسعود الله اوریاخیل معین امور مالی و اداری و برخی از رؤسا و آمران اشتراک ورزیده بودند.

در نخست محترم فردوس فرخ امیری رییس منابع بشری این وزارت، در سخنانی پیشرفت جوامع را وابسته به مدیریت درست و بلند بردن ظرفیت‌ها دانسته، ارتقای ظرفیت کارکنان را یک اصل مهم در سازمان خوانده، افزود: بر هریک ما لازم است تا در بلند بردن ظرفیت خویش کوشا باشیم و هم‌چنان ظرفیت کارمندان سازمان را بالا ببریم تا بتوانیم به پیشرفت و توسعه دست یابیم.

سپس، محترم سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی؛ ضمن ستایش از گردانندگان برنامه‌های آموزشی و فراگیران، با اشاره به نخستین آیات الهی که در آن به خواندن و نوشتن تأکید شده‌است، ارتقای ظرفیت را یک نیاز مبرم در سازمان‌ها تلقی نموده، در خطاب به فراگیران برنامه که مدیران عمومی کودکستان‌ها بودند، اظهار داشت: ما باید در ارتقای ظرفیت مدیران و آموزگاران کودکستان‌ها توجهٔ بیش‌تر و همیشگی داشته باشیم؛ زیرا آنان کودکان را آموزش می‌دهند و این نونهالان، آینده سازان سرزمین شان اند.

سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی؛ هدف اساسی داشتن کودکستان‌ها را پشتیبانی از مادران و آماده‌ سازی کودکان به دورهٔ مکتب دانسته،‌ گفت: کودکستان‌ها نخستین کانون، دریچه و دبستان آموزش و پرورش بوده و تنها آموزش کسی را به جایی نمی‌رساند و باید پرورش نیز با آن همگام باشد و نقش ارزندهٔ خویش را ایفا نماید. وی اظهار داشت: بدون تردید، کودکانی که دورهٔ کودکی‌شان را در کودکستان‌ها سپری می‌نمایند، نسبت به آنانی که از این روند بی‌ بهره اند،‌ بهتر و کامگار تر بوده و همواره بیش‌تر و باشکوه تر می‌درخشند.

آقای سادات افزود: 64 در صد از نفوس افغانستان را کودکان و جوانان تشکیل می‌دهد که 6میلیون آن تنها کودکان اند، 35هزار تن از آنان در کودکستان‌ها و پرورشگاه‌ها زیر پوشش خدمات وزارت کار و امور اجتماعی قرار داشته، 25هزار تن از آن‌ها در کابل و ولایت‌ها در کوکستان‌ها و پرورشگاه‌های دولتی و ده‌هزار تن دیگرشان در کودکستان‌ها و پرورشگاه‌های خصوصی زیر آموزش و پرورش می‌باشند.

در پایان؛ برای یک صد و پنج تن از مدیران عمومی کودکستان‌ها که برنامه‌های آموزشی را فراگرفته بودند، تصدیق‌نامه‌ توزیع گردید.

 

  

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۲۱:۴۲
Background image

اطلاعیۀ رخصتی ایام عرفه و عید سعید اضحی

اطلاعیه وزارت کار و امور اجتماعی:

روز پنجشنبه مورخ (9) اسد سال 1399 هجری شمسی مصادف به (9) ذولحجۀ سال 1441 هجری قمری روز عرفه بوده، طیق حکم  مادۀ (41) قانون کار، به مناسبت ایام عرفه و. . .

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۸ - ۱۳:۱
Background image

اطلاعیه وزارت کار و امور اجتماعی!

به اساس پيشنهاد وزارت کار و امور اجتماعی و تائيد کمیته ملی مبارزه با ویروس کرونا، طرزالعمل  جدید رژیم کاری از سوی کابینه جمهوری اسلامی افغانستان تصویب شد.

گفتنی است که در این نشست،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۶ - ۰:۴۸
Background image

تنظیم رژیم کار به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا (کووید ۱۹) در ادارات

وزارت کار و امور اجتماعی با توجه به اعلامیهٔ وزارت صحت عام مبنی بر نزول ویروس واگیر کرونا، طرح تعدیل طرزالعمل رژیم کار را به کمیتهٔ ملی مبارزه با ویروس کرونا پیشنهاد کرد. این طرح پس از. . .

باز گشت به اخبار