راه‌اندازی آزمون رهیابی به انستیتیوت افغان ـ کوریا

publish
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۵:۲۱
3

نزدیک به دوهزار تن از جوانان کشور؛ آزمون رهیابی به انستیتیوت آموزش‌های فنی حرفوی افغان کوریا را سپری نمودند که  550 تن از آنان که بلند ترین نمرات را به دست بیاورند، در این انستیتیوت همچون حرفه‌آموز پذیرفته خواهند شد.

میر جلال الدین هشام؛ مسوول انستیتیوت آموزش‌های فنی و حرفوی افغان ـ کوریا طی صحبتی گفت که در این آزمون، نزدیک به دو هزار تن از دانش‌آموخته‌گان صنوف نهم و دوازدهم اشتراک وزریده اند که ۵۵۰ تن از آنان که نمرات بلند کسب نمایند، در هفت رشته (کمپیوتر، ولدنگ‌کاری، انگلیسی، خیاطی، ساختمانی، ترمیم موتر و نلددوانی) جذب خواهد شد.

گفتنی است که انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفوی افغان ـ کوریا یکی از آموزشگاه‌های مهم وزارت کار و امور اجتماعی در بخش فن و حرفه بوده که ۸۰ در صد آموزش‌های آن عملی است، سالانه نزدیک به یک‌هزار تن از این انستیتیوت فارغ می‌گردند که نظر به سروی‌ها، ۷۰ در صد از حرفه‌آموزان آن  پس از فراغت کاریاب و یا هم نظر به رشتهٔ آموزشی شان کارهای شخصی را ایجاد می‌نمایند.

تازه ترین اخبار

جمعه ۱۳۹۹/۱/۸ - ۲۰:۰
Background image

کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع وایروس کرونا

طرح وضع قیود و محدویت گردش در شهر کابل 

چنانچه مطلع هستید وایروس کرونا به عنوان یک تهدید جدی برای صحت و سلامتی شهروندان، زندگی آنان را با چالش جدی روبروساخته است. بنا بر این «کمیته. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۳۱
Background image

اگاهی!

به آگاهی‌ عموم شهروندان عزیز رسانیده می‌شود که خبر در پیوند به رخصتی عمومی از تاریخ ۲۶ حوت الی ۱۶ حمل در شبکه‌های اجتماعی، دست به‌دست می‌شود، جعل و فاقد اعتبار است.

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۵:۲۱
Background image

راه‌اندازی آزمون رهیابی به انستیتیوت افغان ـ کوریا

نزدیک به دوهزار تن از جوانان کشور؛ آزمون رهیابی به انستیتیوت آموزش‌های فنی حرفوی افغان کوریا را سپری نمودند که  550 تن از آنان که بلند ترین نمرات را به دست بیاورند، در این انستیتیوت. . .

باز گشت به اخبار