فراغت ۲۱۹ تن از انستيتوت افغان- کوريا

publish
دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۴ - ۱۵:۳۰
۲

برای ۲۱۹ تن از حرفه‌آموزان رشته‌های کمپيوتر، انگليسی و خياطی که دوره‌ی آموزشی شش‌ماهه را در انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان- کوریا سپری نموده بودند؛ طی محفلی از سوی رهبری وزارت کار و امور اجتماعی سند فراغت توزيع گرديد.

در محفلی که به همين مناسب در تالار انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان- کوریا برگزار گرديده بود؛ محترم سيد انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی ضمن تبريکی به فارغان، افزود: فقر و بيکاری، دو عاملی‌است که در نا امنی کشور نقش برجسته دارند.

آقای سادات گفت: وزارت کار و امور اجتماعی هميشه در تلاش‌است تا از طريق ارایه‌ی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، زمينه‌ی کار را به هم‌میهنان گرامی فراهم نموده و سطح بيکاری در کشور را کاهش دهد.

سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی همچنان در مورد فرستادن کارگران به بیرون از کشور اظهار داشت که در آينده‌ی نزديک، اعزام کارگران به امارات متحده‌ی عربی آغاز می‌شود. وی علاوه کرد که در نشست سالانه‌ی سازمان بين المللی کار، باشماری از نمايندگان کشورهای اروپايی نيز صحبت نموده و ابراز امیدواری نمود که پس از يک سلسله گفتگو‌ها و تفاهم، زمينه‌ی اعزام کارگران به کشورهای اروپايی نيز فراهم خواهد شد.

محترم سيد عبدالکريم هاشمی معين امور کار و مير جلال الدين هشام مسوول انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان ـ کوريا نيز صحبت نموده، ضمن تبريکي به فارغان یادشده، تعهد سپردند که در زمینه‌ی کاريابی به فارغان اين انيستيتوت نيز تلاش و همکاری همه جانبه خواهند نمود.

گفتنی‌است که انستيتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان ـ کوريا در سال ۱۳۸۴ هجری خورشیدی، به کمک مالی کشور دوست (کوريا) ساخته شده‌است و در چارچوب وزارت کار و امور اجتماعی فعاليت دارد، هشتاد در صد آموزش در اين انستيتوت عملی بوده و تا اکنون بيش از هفت هزار تن را پس از آموزش، تقدیم جامعه و راهی بازارکار نموده‌است.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۱ - ۹:۲۸
Background image

طرح شورای ملی مهارت‌ها در پرنسیپ تائید شد

وزارت کار و امور اجتماعی؛ در همسویی و هم‌آهنگی با سکتور خصوصی، در نظر دارد تا شورای ملی مهارت‌ها را ایجاد نماید.

محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در نشستی که با. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۵ - ۱۳:۴۳
Background image

در یک ماه پسین؛ ۳۰ طفل از سوی مراکز حمایوی وزارت کار و امور اجتماعی حمایت گردیده‌است.

محترم نجیب الله اخلاقی؛ رییس ریاست محافظت اطفال وزارت کار و امور اجتماعی در نشست شبکهٔ محافظت اطفال(CPAN) با ابراز این مطلب گفت که وزارت کار و امور اجتماعی همیشه در تلاش‌ است تا در. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۳:۵۶
Background image

برگزاری نشست کمیتهٔ رهبری پروژهٔ تعلیم در وزارت کار و امور اجتماعی

نشست کمیتهٔ رهبری پروژهٔ تعلیم، به ریاست محترم مسعود الله اوریاخیل معین امور مالی و اداری وزارت کار و امور اجتماعی برگزار گردید.

 در این نشست، مسوولان «پروژهٔ تعلیم» پیرامون دست‌آوردها. . .

باز گشت به اخبار