فراغت ۲۱۹ تن از انستيتوت افغان- کوريا

publish
دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۴ - ۱۵:۳۰
۲

برای ۲۱۹ تن از حرفه‌آموزان رشته‌های کمپيوتر، انگليسی و خياطی که دوره‌ی آموزشی شش‌ماهه را در انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان- کوریا سپری نموده بودند؛ طی محفلی از سوی رهبری وزارت کار و امور اجتماعی سند فراغت توزيع گرديد.

در محفلی که به همين مناسب در تالار انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان- کوریا برگزار گرديده بود؛ محترم سيد انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی ضمن تبريکی به فارغان، افزود: فقر و بيکاری، دو عاملی‌است که در نا امنی کشور نقش برجسته دارند.

آقای سادات گفت: وزارت کار و امور اجتماعی هميشه در تلاش‌است تا از طريق ارایه‌ی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، زمينه‌ی کار را به هم‌میهنان گرامی فراهم نموده و سطح بيکاری در کشور را کاهش دهد.

سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی همچنان در مورد فرستادن کارگران به بیرون از کشور اظهار داشت که در آينده‌ی نزديک، اعزام کارگران به امارات متحده‌ی عربی آغاز می‌شود. وی علاوه کرد که در نشست سالانه‌ی سازمان بين المللی کار، باشماری از نمايندگان کشورهای اروپايی نيز صحبت نموده و ابراز امیدواری نمود که پس از يک سلسله گفتگو‌ها و تفاهم، زمينه‌ی اعزام کارگران به کشورهای اروپايی نيز فراهم خواهد شد.

محترم سيد عبدالکريم هاشمی معين امور کار و مير جلال الدين هشام مسوول انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان ـ کوريا نيز صحبت نموده، ضمن تبريکي به فارغان یادشده، تعهد سپردند که در زمینه‌ی کاريابی به فارغان اين انيستيتوت نيز تلاش و همکاری همه جانبه خواهند نمود.

گفتنی‌است که انستيتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان ـ کوريا در سال ۱۳۸۴ هجری خورشیدی، به کمک مالی کشور دوست (کوريا) ساخته شده‌است و در چارچوب وزارت کار و امور اجتماعی فعاليت دارد، هشتاد در صد آموزش در اين انستيتوت عملی بوده و تا اکنون بيش از هفت هزار تن را پس از آموزش، تقدیم جامعه و راهی بازارکار نموده‌است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۴ - ۱۵:۳۰
Background image

فراغت ۲۱۹ تن از انستيتوت افغان- کوريا

برای ۲۱۹ تن از حرفه‌آموزان رشته‌های کمپيوتر، انگليسی و خياطی که دوره‌ی آموزشی شش‌ماهه را در انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان- کوریا سپری نموده بودند؛ طی محفلی از سوی رهبری وزارت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۸ - ۱۶:۲۲
Background image

افتتاح روند بایومتریک و ثبت اطلاعات کارکنان خدمات ملکی در وزارت کار و امور اجتماعی

این سیستم توسط سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی و احمد مسعود توخی رئیس عمومی اداره خدمات ملکی افتتاح شد.

سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در برنامه. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۷ - ۱۰:۵۸
Background image

افتتاح مرکز معلومات ( Data Center) وزارت کار و امور اجتماعی

در محفلی که به مناسبت افتتاح مرکز معلومات (Data Center) این وزارت برگزار گردیده بود، سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی پیرامون موضوع سخنرانی نموده، گفت: رهبری وزارت کار و. . .

باز گشت به اخبار