آبادانی جهان و پیشرفت جوامع بشری؛ نتیجۀ زحمات کارگران است!

publish
یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۲ - ۱۰:۲۳
0

 

بشیراحمد ته‌ینج وزیر کار و امور اجتماعی در برنامه‌ی بزرگ‌داشت از روز جهانی کارگر که در این وزارت برگزار گردیده بود، در بخشی از سخنان‌اش گفت که آبادانی جهان و پیش‌رفت جوامع بشری؛ نتیجۀ زحمات کارگران است.
در نخست، پیام محمد اشرف غنی رییس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان در پیوند به روز جهانی کارگر از سوی محمد یونس صدیقی رییس اطلاعات و ارتباط عامۀ وزارت به خوانش گرفته شد که در این پیام؛ رییس جمهور افغانستان ضمن تبریکی روز جهانی کارگر به کارگران کشور، از زحمات آن‌ها سپاس‌گزاری نموده و بر تأمین مصئونیت شغلی و ارایۀ خدمات لازم به این قشر زحمت‌کش تأکید کرد.
سپس، بشیراحمد ته‌ینج؛ وزیر کار و امور اجتماعی کشور در سخنانی نقش کارگران را در پیش‌رفت و برابری در جامعه ارزش‌مند دانسته و بر تأمین حقوق حقۀ آنان تأکید نمود.
آقای ته‌ینج افزود: دولت جمهوری اسلامی افغانستان به ویژه وزارت کار و امور اجتماعی کشور همیشه به پشتیبانی و مصئونیت کارگران متعهد بوده و تلاش دارد تا از هر راه ممکن به مشکلات و چالش‌های آنان رسیده‌گی نماید.
وزیر کار و امور اجتماعی گفت: خوش‌بختانه که در بخش تأمین حقوق کارگران، مقررۀ جبران خساره نهایی گردیده  و با تطبیق این مقرره، یک درصد از تن‌خواه کارکنان دولتی به یک کد مشخص واریز می‌شود و در هنگام آسیب‌‌ رسیدن به کارگران در هنگام کار، به منظور جبران خساره به آنان پرداخت خواهد شد.
محمد اجمل شاه‌پور؛ معین امور کار نیز در سخنانی گفت: همان‌گونه که نقش اردو و پولیس در تأمین امنیت، نظم عامه و تطبیق قانون در یک کشور مهم می‌باشد، به همین اساس نقش یک کارگر نیز مهم و ارزنده است؛ چون به وسیلۀ قلم و بازو در آبادانی کشور سهم می‌گیرند و این مسوولیت ما می‌باشد تا از حقوق آن‌ها محافظت نماییم.
هم‌چنان در این برنامه، رامین بهزاد؛ رییس کشوری سازمان بین‌المللی کار و کاکوجان نیازی؛ رییس شورای مرکزی اتحادیه‌های صنفی کارگران سخنرانی نموده و بر فراهم‌سازی زمینه‌ی فعالیت برای کارفرمایان در کشور تأکید کردند تا زمینۀ کار بیش‌تر از طریق سرمایه‌گزاری در کشور فراهم گردد.
در پایان، محمد نسیم کلکانی به نماینده‌گی از کارگران صحبت نموده، مشکلات کارگران را با رهبری وزارت کار و امور اجتماعی شریک ساخته و خواستار حل آن‌ گردید.
گفتنی‌است که چند دهه پیش، کارگران در شهر شیکاگوی ایالات متحدۀ امریکا برای تأمین حقوق حقۀ شان دست به راه‌پیمایی زدند که در نتیجه، شمار زیادی از آنان در این تظاهرات کشته و زخمی شدند و در نهایت توانستند به حقوق‌شان دست یابند که پس از آن، در تمامی جهان از روز نخست ماه می به عنوان روز جهانی کارگر جهت ارج‌گزاری به کارگران بزرگ‌داشت می‌گردد.

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۹:۲۱
Background image

آگهی !

هشتم ثور (روز پیروزی جهاد مقدس مردم افغانستان) در کشور رخصتی عمومی می‌باشد

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۱۱
Background image

وزارت کار و امور اجتماعی به منظور آموزش حرفه برای معتادین صحت یاب شده به یک دربند حویلی کرایی با حداقل مشخصات ذیل در نواحی شهر کابل نیاز دارد:

۵-۱ اطاق برای دفاتر اداری مرکز با مساحت (۶*۴) متر مربع.

۴-۲ اطاق مناسب برای صنوف درسی ۴ حرفه با مساعت (۴*۶) متر مربع.

۱۰-۳ اطاق با کنجایش ۵ چپرکت در هر اطاق برای لیله با مساحت (۵*۶) . . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۴:۱۶
Background image

اطلاعیه وزارت کار و امور اجتماعی:

روز پنجشنبه(۸) عقرب سال ۱۳۹۹ هجری شمسی مصادف به دوازدهم ربیع الاول سال ۱۴۴۲ هجری قمری، روز میلاد النبی صلی الله علیه و سلم بوده، طبق حکم مادۀ (۴۱) قانون کار رخصتی عمومی می باشد.)

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۲ - ۱۰:۲۳
Background image

آبادانی جهان و پیشرفت جوامع بشری؛ نتیجۀ زحمات کارگران است!

 

بشیراحمد ته‌ینج وزیر کار و امور اجتماعی در برنامه‌ی بزرگ‌داشت از روز جهانی کارگر که در این وزارت برگزار گردیده بود، در بخشی از سخنان‌اش گفت که آبادانی جهان و پیش‌رفت جوامع بشری؛. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۱ - ۹:۴
Background image

روز جهانی کار و کارگر، خجسته‌باد!

 

هیئت رهبری وزارت کار و امور اجتماعی؛ فرا رسیدن اول ماه می (روز جهانی کارگر) را به تمامی کارگران زحمت‌کش کشور، فرخنده‌باد و شادباش می‌گوید.
بدون تردید که مدنیت و آبادانی جهان کنونی به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۷ - ۰:۵۹
Background image

گشایش مرکز ملی برتر به ارزش ده‌ میلیون دالر امریکایی در انستیتوت افغان- کوریا

 

مرکز ملی برتر (National Center of Excellence) به ارزش ده‌ میلیون دالر امریکایی با حضور وزیر کار و امور اجتماعی، معین امور کار، سفیر کشور دوست (کوریای جنوبی) رییس عمومی یونسکو، رییس. . .

باز گشت به اخبار