زندگی نامه وزیر

محترم بشیراحمد ته‌ینج؛ فرزند چاری خان در سال ۱۳۵۳ هجری خورشیدی در ولایت فاریاب دیده به گیتی گشود.

آقای ته‌ینج پس از پایان دورۀ لیسه، مدرک کارشناسی (دورۀ لیسانس) خویش را در سال ۱۳۷۴ هجری خورشیدی در رشتۀ تاریخ از دانشکدۀ تاریخ دانشگاۀ بلخ به دست آورد.

 وی در کنار زبان مادری (اوزبیکی) به زبان دری تسلط کامل داشته و به زبان‌های پشتو، ترکمنی، انگلیسی و ترکی نیز آشنایی دارد. محترم بشیر احمد ته‌ینج از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸هجری خورشیدی به حیث عضو و معاون شورای ولایتی فاریاب کار کرده‌‌است.

از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۹ در موقف‌هایی چون عضو و منشی کمیسیون تفتیش مجلس نماینده‌گان و سخنگوی حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان، عضو مؤسسات «UNHCR» و «IOM» در امور خیریه، عضو گروپ پارلمانی افغانستان- فرانسه، معاون بنیاد خیریهٔ مارشال دوستم، عضو ارشد تیم تحول و تداوم، عضو ارشد تیم ثبات و همگرایی و فعال جامعهٔ مدنی ایفای وظیفه نموده‌است.

محترم بشیر احمد ته‌ینج؛ لقب «سفیر صلح» را نیز از سوی نهاد صفوان به دست آورده‌است و به اساس فرمان مقام عالی ریاست جمهوری، از سنبلهٔ ۱۳۹۹ تا اکنون همچون وزیر کار و امور اجتماعی ایفای وظیفه می‌نماید.

شماره‌های تماس:  ۰۷۸۶۹۱۸۸۰۰ و ۰۷۹۹۱۲۴۴۱۲

نشانی‌ برقی: tahyanj1@gmail.com

فیسبوک: Bashir Ahmad Tahyanj

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

شنبه ۱۴۰۰/۳/۱ - ۱۴:۵۰
Background image

اطلاعیه استفاده از سیستم آنلاین آسان وظیفه برای متقاضیان کار

وزارت کار و امور اجتماعی جهت دسترسی بموقع و ایجاد سهولت برای متقاضیان کار، آموزش و کار فرمایان  سیستم آسان وظیفه را در همکاری با ریاست محترم برنامه آسان خدمت اداره محترم ملی احصائیه و . . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۹:۲۱
Background image

آگهی !

هشتم ثور (روز پیروزی جهاد مقدس مردم افغانستان) در کشور رخصتی عمومی می‌باشد

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۱۱
Background image

وزارت کار و امور اجتماعی به منظور آموزش حرفه برای معتادین صحت یاب شده به یک دربند حویلی کرایی با حداقل مشخصات ذیل در نواحی شهر کابل نیاز دارد:

۵-۱ اطاق برای دفاتر اداری مرکز با مساحت (۶*۴) متر مربع.

۴-۲ اطاق مناسب برای صنوف درسی ۴ حرفه با مساعت (۴*۶) متر مربع.

۱۰-۳ اطاق با کنجایش ۵ چپرکت در هر اطاق برای لیله با مساحت (۵*۶) . . .