گشایش مرکز آموزشی برای اطفال استثنايی (عقب‌مانده‌ی ذهنی) در ولایت هرات

publish
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۱۱:۲۹
1399

مرکز آموزشی برای اطفال استثنايی (عقب مانده‌ی ذهنی) که از سوی نهاد EMC در همکاری با وزارت کار و امور اجتماعی ساخته شده بود، طی محفلی از سوی بشير احمد ته‌ينج وزير کار و امور اجتماعی، سيد عبدالکريم هاشمی معين امور کار، سيد عبدالوحيد قتالی والی هرات، عمر نصير مجددی نماينده‌ی مردم هرات و شماری از رؤسای وزارت و مسوولان ذيربط گشایش یافته و رسماً به فعاليت آغاز نمود.

بشير احمد ته‌ينج؛ وزير کار و امور اجتماعی‌‌‌ هنگام گشایش اين مرکز از همه مسوولان آن نهاد ابراز سپاس نموده گفت: جای بسیار خوشی‌است که گواه گشایش مرکز آموزشی به اطفال استثنايی (عقب‌مانده‌ی ذهنی) در ولایت هرات استيم.

آقای ته‌ینج؛ گشایش اين آموزشگاه را در راستای پشتیبانی از کودکان دارای تاخیر ذهنی سودمند خوانده، تعهد سپرد که در هم‌آهنگی با نهادهایی که در اين راستا فعاليت دارند، برای ساختن این‌گونه مراکز در دیگر ولايت‌ها نيز زمينه‌سازی خواهند کرد.

سپس؛ سيد عبدالوحيد قتالی والی هرات نيز سخنرانی نموده، گفت که در پهلوی نهاد يادشده و وزارت کار و امور اجتماعی، رهبری محلی ولايت هرات نيز متعهد به پشتیبانی و همکاری در این راستا می‌باشد.

همچنان سيد خليل قتالی معاون اين مرکز در سخنانی از همکاری وزارت کار و امور اجتماعی سپاس‌گزاری نموده، مشکلات و پيشنهادهای شان را با رهبری وزارت شريک ساخته، از رهبری وزارت خواست تا در پشتیبانی هر چه بهتر و بيش‌تر مرکز يادشده، با نهادهای داخلی و خارجی صحبت نموده و آنان را تشويق به همکاری نمايند.

گفتنی‌است که در مرکز آموزشی اطفال استثنايی (عقب‌مانده‌ی ذهنی) اطفال با تاخير ذهنی آموزش و نگهداری می‌گردند و همچنان با خانواده‌های اين اطفال روی برخورد آن‌ها با اطفال کار صورت می‌گیرد.

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۱۱
Background image

وزارت کار و امور اجتماعی به منظور آموزش حرفه برای معتادین صحت یاب شده به یک دربند حویلی کرایی با حداقل مشخصات ذیل در نواحی شهر کابل نیاز دارد:

۵-۱ اطاق برای دفاتر اداری مرکز با مساحت (۶*۴) متر مربع.

۴-۲ اطاق مناسب برای صنوف درسی ۴ حرفه با مساعت (۴*۶) متر مربع.

۱۰-۳ اطاق با کنجایش ۵ چپرکت در هر اطاق برای لیله با مساحت (۵*۶) . . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۴:۱۶
Background image

اطلاعیه وزارت کار و امور اجتماعی:

روز پنجشنبه(۸) عقرب سال ۱۳۹۹ هجری شمسی مصادف به دوازدهم ربیع الاول سال ۱۴۴۲ هجری قمری، روز میلاد النبی صلی الله علیه و سلم بوده، طبق حکم مادۀ (۴۱) قانون کار رخصتی عمومی می باشد.)

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۴:۴۸
Background image

رژیم آغاز و ختم کار کارکنان در شش ماه اول سال ۱۳۹۹ هجری شمسی

رژیم آغاز و ختم کار در شش ماه اول سال ۱۳۹۹ هجری شمسی ( از اول حمل الی اخیر ماه سنبله ) طور ذیل تنظیم گردیده است:

از شنبه الی چهار شنبه :

  • آغاز  کار ساعت (۸) صبح و ختم کار ساعت (۴) . . .

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۲:۶
Background image

تأسیس صندوق اعانه به اطفال دارای تأخر ذهنی

برنامۀ تأسیس صندوق اعانه به ابتکار مشترک وزارت کار و امور اجتماعی و هوتل کابل سرینا و به اشتراک مسوولان این دو نهاد، هنرمندان، بازرگانان ملی، منسوبین نیروهای دفاعی و امنیتی، نماینده‌گان. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۵۹
Background image

دیدار معین امور کار با مسوولان GIZ در افغانستان

سید عبدالکریم هاشمی؛ معین امور کار با جیفری تاینس (Jeffry Tines) و تیومور (Teymour) مسوولان GIZ در افغانستان دیدار کرد.

معین امور کار ضمن سپاس‌گزاری از همکاری‌ها و کمک‌های ارزشمند. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۵۲
Background image

دیدار معین امور اجتماعی با مسوولان کودکستان‌های خصوصی

غلام حیدر جیلانی معین امور اجتماعی در نشستی که با مسوولان کودکستان‌های خصوصی انتفاعی و غیرانتفاعی داشت؛ ضمن ستایش از کارکردها و ضروری بودن فعالیت‌ کودکستان‌های خصوصی (انتفاعی و. . .

باز گشت به اخبار